ااااااااااااااااا

مقدمه

استارت‌آپ‌ یا شرکت‌ نوپا، کسب‌وکاری است که به تازگی و در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده‌، رشد سریعی دارد و برای تولید راه‌حلی نوآورانه و دوام‌پذیر برای حل یک نیاز در بازار شکل گرفته‌ است. استارت‌آپ‌ها معمولاً مبتنی بر ایده‌هایی ریسک‌پذیر هستند و اگرچه می‌توانند در هر حوزه‌ای ایجاد شوند، اغلب به شرکت‌هایی گفته می‌شود که رشد سریعی دارند و در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند.

استارتاپ در هر مرحله‌ای به منظور کسب جایگاه ایده‌آل برای دستیابی به موفقیت، سرمایه نیاز خواهد داشت. تامین مالی استارت‌آپ‌ها و تسهیل قوانین برای آن‌ها از مواردی است که می‌تواند راه را برای این کسب‌وکارهای نوپا باز کند، بویژه استارت‌آپ‌های حوزه فناوری که می‌توانند در مدت کوتاهی راه بسیاری را طی کرده و به تک‌شاخ‌های حوزه تبدیل شوند.

تخصص و تمرکز اصلی تیم های استارتاپ ها بر تکنولوژی و کارآفرینی است ولی ضروری است درک و تحلیل نیازهای مالی و سرمایه‌ای که‌ یکی از توانمندی‌های کلیدی‌ برای موفقیت است را نیز در اولویت قرار دهند. هنگامی که استارتاپ نیاز به جذب سرمایه دارد باید بتواند با تأمین کننده سرمایه یا سرمایه گذار به درک مشترکی از اهداف برسد و او را با خود همراه نماید. بدین منظور ضروری است که موضوع سرمایه گزاری در استارتاپ را از منظر سرمایه گزار نیز ببیند و اولویت ها و شاخص های او برای ورود به این سرمایه گزاری را درک کند و بتواند او را به برگزیدن استارتاپ مورد نظر در بین همه گزینه های متعدد سرمایه گزاری ترغیب کند.

همانگونه که جذب سرمایه در موفقیت استارتاپ نقش بسزایی دارد، بسیاری از استارتاپ ها به دلیل ناکامی در این مرحله مهم از تحقق اهداف استارتاپ خود باز مانده اند و یا مسیر را با دشواری بسیاری طی کرده اند. در این دوره ابتدا با انواع مختلف سرمایه در حوزه کسب و کارها آشنا می شوید و سپس شیوه های متداول تعیین ارزش هر استارتاپ را مرور خواهیم نمود. خلق ارزش از مفاهیم کلیدی در استارتاپ و هر کسب و کاری است که چگونگی آن پس از بدست آوردن سرمایه مورد بحث قرار می گیرد. صندوق های جسورانه نقش بسزایی در موفقیت استارتاپ ها از طریق پذیرش ریسک سرمایه گزاری در آنها را ایفاء می کنند که آشنایی هر استارتاپ با آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است و در این کارگاه در باره آنها سخن خواهیم گفت. مرور فرایندهای جذب سرمایه تا خروج از جمله مباحث محوری این کارگاه آموزشی یکروزه است.

 

نام دوره: جذب سرمایه استارت آپ­ها و صندوق­های جسورانه

سرفصل و مباحث اساسی دوره:

  • مفاهیم کلیدی در جذب سرمایه
  • انواع مختلف سرمایه برای کسب و کار
  • نقش بنیانگذاران و صندوق­های جسورانه در توسعه کسب و کار
  • اصول ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها
  • سهام تشویقی
  • تحلیل آثار مخرب ارزش‌گذاری بالا یا پایین بر ادامه فعالیت استارتاپ
  • تشریح روش‌های مختلف ارزشگذاری
  • خلق ارزش پس از دریافت سرمایه
  • فرایند خروج

ثبت نام  دانشجویان شامل ۵۰% تخفیف می باشد.